Řídící systémy

Moderní architektura přináší moderní technologie. Mezi ně patří i tzv. chytrý dům, který se postará o složité a zpřístupní komfortní funkce. Elegatní řešení pro každého, bez ohledu na jeho technické znalosti. A naším řešením se nemusíte bát žádných komplikací a složitých zařízení. Řídící systém je především o komfortu bydlení.

Nechte se inspirovat u těch nejlepších.

Centrální řídící systém je moderní řešení pro správu domovních technologií. Je tu proto, aby vám usnadnil ovládání všech těch složitých zařízení. Zvyšuje komfort bydlení. Je praktickým pomocníkem, který umí šetřit energiemi, i vaším časem. Nabízí řadu výhod :

  • Přehledné uživatelské rozhraní s jednotným ovládáním pro všechna zařízení
  • Snadnou obsluhu všech intergovaných systémů
  • Úsporu energií
  • Makrofunkce – automatizace řady procesů -
  • Moderní a designové ovládací prvky
  • Vizualizaci ovládání
  • Dálkovou správu

 

Popis funkcionality řídícího systému

Topení

Nastavení ideální teploty v místnosti. Regulace po jednotlivých místnostech, patrech, či ovládání předvoleb pro celý dům.

 

Chlazení

Efektivní využívání chlazení tak, aby se jeho funkce nekřížila s topením. Ovládání klimatizačních jednotek či chlazených stropů.

 

Ventilace

Rekuperace jako základ pro úsporu energie, aktivní odvětrávání prostor. ¨

 

Měření spotřeby

Měření spotřeby elektrické energie pro přehled o energetické náročnosti jednotlivých zařízení a možnosti úspor jejich efektivním využíváním.

 

Bazénová technologie

Řízení a monitoring procesů bazénové technologie, hlídání čištění a procesu chlorování. V kombinaci s ovládání bazénových atrakcí.

 

Welness

Ovládání funkcí páry a sauny, dávkování esencí, hlídání teploty, časové zapínání , vypínání a odvětrávání.

 

Meteostanice

Přehled o aktuálním počasí s krátkodobým lokálním vývojem společně s předpovědí počasí z vašeho oblíbeného webového serveru.

 

Vyhřívání

Temperování venkovních ploch (chodníků, vjezdů), spínání vyhřívání okapů a odtokových žlabů. V závislosti na vaší přítomnosti, počasí a dalších zadaných podmínek.

 

Senzory světla

Automatické spínání venkovního i vnitřního osvětlení v závislosti na soumraku a úsvitu. Programovatelné scény i pro další funkce – rolety, žaluzie …

 

Bezpečnostní systém

Integrace bezpečnostního systému do řízení domu. Navázání jednotlivých předvoleb na vaši přítomnost v domě. Ovládání funkcí bezpečnostního systému z ovládacích prvků řídícího systému – dotykové LCD. Přehled o jednotlivých místnostech, otevřených oknech, dveřích. Integrace biometrického přístupu.

 

Elektrické zámky

Ovládání přístupu do domu, či jeho částí, přes ovládací prvky řídícího systému, kombinovatelné s funkcemi bezpečnostního systému.

 

Kamerový systém

Náhled obrazu z kamerového systému na nástěnných LCD panelech řídícího systému, modulace do STA rozvodů s náhledem kamer na TV.

 

Domovní telefon

Kompletní řešení intercomu a domovního telefonu. Komunikace přes nástěnné ovládací LCD, možnost komunikace v rámci objektu i mezi několika objekty.

 

Ovládání světel

Kompletní řešení pro komfortní ovládání světel. Světelné scény, stmívání, předvolby pro různé příležitosti, automatické spínání světel v závislosti na přítomnost v domě, počasí, venkovní světlo, časový plán apod. Praktické vypínání světel při odchodu z domu. Řízení všech typů svítidel včetně nejmodernějších systémů. Ovládání 0-10V, protokolem DMX pro barevná RGB světla, výbojky, LED světla ...

 

Ovládání rolet a žaluzií, vrat

Ovládání jednotlivých oken, či celého domu. Časové plány, automatické spouštění při vašem odchodu z domu, automatické otevírání při budíčku a mnoho dalších možností využití. Spínání zásuvek a spotřebičů Hlídání vypínání spotřebičů, časové plány pro jejich napájení, efektivní využívání elektrické energie.

 

Ovládání závlahy

Řízení závlahy podle časového plánu, nebo v závislosti na vlhkosti půdy a potřebách jednotlivých květin.

 

Multiroom  audio video

Ozvučení kterékoliv části domu, včetně koupelny či zahrady. Hudební server, hudba z iPodu či vašeho PC. Snadné a přehledné ovládání. Party mód a další předvolby. Video řešení TV, ve které naleznete nejen širokou nabídku satelitních a TV programů, ale i vaše oblíbené filmy, fotky a další multimedia. A přitom vše elegantně vyřešené. Žádné velké skříňky se spoustou zařízení v každé místnosti. Jen obrazovka, reproduktory a ovladač.

 

Kinosál

Nechte se obklopit maximální pohodlím. Pořiďte si svůj vlastní domácí kinosál. Pohodlné sedačky, velké plátno, 3D projekce, bar, kulečník. Ke sledování filmů, hraní počítačových her, poslechu vaší oblíbené hudby, či pro večírek s přáteli. Nenuťte se ke skromnosti.

 

Dálková správa

Komfortní ovládání domu z každé místnosti, přehled o stavu domu i z vaší kanceláře, dovolené či z auta. Ovládejte klíčové funkce přes svůj počítač, či mobilní telefon. Budete informování o všem důležitém, téměř kdekoliv.